Ridgidtools.cz

RIDGID uvádí zcela novou řadu ergonomických a lehkých lisovacích strojů – představujeme RP 240 & RP 241

RIDGID rozšiřuje produktovou linii lisovacích strojů o dva menší, lehčí stroje a "připojuje" další generaci kompaktních lisovacích strojů RIDGID RP 240 s pistolovým provedením rukojeti a RIDGID RP 241 v provedení v jedné ose (inline). Tyto nástroje jsou ideální pro práci v těžce dostupných a nejtěsnějších prostorech se zachováním požadované ergonomie a kvality zalisování na měděných, ocelových, nerezových, PEX a vícevrstvých trubkách.

"RIDGID je již téměř 20 let lídrem v lisovacích technologiích," říká Enver Celik, produktový manažer společnosti RIDGID. "Pokračujeme v nastavení vysokých standardů pro naše zákazníky vyvíjením výrobků, které splňují jejich potřeby, aniž by došlo k omezení lisovací síly. Naše nové modely RP 240 a RP 241 nejsou výjimkou, oba účelově vyvinuty v menším a lehčím provedení pro maximální produktivitu s minimalizací únavy obsluhy"

Model RP 240 je jen 32 cm dlouhý a váží 2,4 kg i s baterií, což je o 15% kratší a o 10% lehčí od předešlých modelů. Model RP 241 je o 25% kratší a o 10% lehčí než jeho předchůdce a jeho štíhlé inline provedení umožňuje jednoduché ovládání jednou rukou v stísněných aplikacích při práci nad hlavou.

Oba modely jsou dodávány s 2 novými 12V pokročilými lithiovými bateriemi pro více než 300 zalisování na jedno nabití. Jsou standardně vybaveny technologií Bluetooth® Low Energy, která umožňuje uživateli přístup k údajům o strojích, jako je stav pohonu, stav baterie, množství zalisování za den, info o servisním intervalu a mnoho dalšího s bezplatnou aplikací RIDGID Link ™. RP 240 a RP 241 jsou prvními "připojenými" kompaktními lisovacími stroji na světě, které uživatelům poskytují jedinečnou možnost diagnostiky a správy stroje.

Kromě toho oba stroje obsahují exkluzivní senzor zajišťovacího čepu RIDGID, který zabraňuje nesprávnému a nebezpečnému použití stroje a čelistí a mikroprocesorem řízené lisovací cykly s indikátorem dokončení lisovacího cyklu, vizuálně potvr zující požadovanou lisovací sílu a kvalitu zalisování. Stejně jako jejich předchůdci mají RP 240 i RP 241 nejlepší servisní interval ve své třídě 32 000 cyklů, což dramaticky snižuje náklady na provoz po celou dobu životnosti strojů.