Ridgidtools.cz
darky RIDGID

Proč instalatéři používají nepřekonatelné hasáky RIDGID?

Hasák je základní nástroj instalatéra. Musí splňovat náročné požadavky na komfort při práci, pevnost upnutí zubů, pevnost těla při zatížení, ale také bezpečnost a kvalitu odvedené práce při povolování anebo utahování závitů. Přesně v tomto jsou hasáky RIDGID nepřekonatelné. K tomu všemu mají doživotní záruku. Pokud jste ještě neměli možnost vyzkoušet přednosti těchto legendárních nástrojů, přečtěte si, jak se dostali na vedoucí postavení ve světě instalatérů.

Společnost RIDGID si zakládá na kvalitě, odolnosti a trvanlivosti svých produktů. Reprezentativním příkladem jsou právě hasáky s unikátním patentem, který je nepřekonaný už téměř 100 let. V roce 1920 společnost přijala návrh Daniela C. Stillsona a vytvořila hasák, který způsobil revoluci v oblasti instalatérství díky několika faktorům.

V čem spočívá úspěch hasáků RIDGID? Jsou to nástroje na velké zatížení s vysokou pevností a praktickým použitím. Tělo klíče se skládá jen z tří pohyblivých částí volně fixovaných k sobě. Jejich robustnost a konstrukce umožňuje vyvodit neuvěřitelnou sílu. Speciálně kalené čelisti s osobitým úhlem zubů jsou uložené rovnoběžně oproti sobě. Trubka je uchopena citlivě, ale napříč tomu pevně bez jakékoli nežádoucí vůle.

Hasáky RIDGID v dnešní době? Tělo hasáků se ani v dnešní době téměř nezměnilo a pozůstává z tří částí.

  • Tělo hasáku,
  • Háková čelist,
  • Ryhovaná nastavitelná matice
První částí je kuté tělo hasáku. Kutím se vytvoří pevné a pružné tělo, které je téměř nemožné ohnout a ne to ještě zlomit. To je velká výhoda oproti většině hasáků, které jsou odlévané a jejichž tělo hraje v instalatérství druhou ligu. Háková čelist je k tělu hasáku připevněná díky dobře obslužné ryhované matici. Na čelisti najdete kromě velkých samočisticích závitů pro připevnění na matici i stupnici, díky které víte, jak třeba hasák otevřít.

Základní vlastnosti hasáku v krátké infografice:

historie hasaku
infografika hasaky

Hasáky RIDGID mají několik dalších praktických vychytávek, díky kterým se vám bude pracovat pohodlně. Mezi hlavní výhody patří mechanismus samouchopení na trubce. Hasák stačí zaklesnout o trubku a jemně pootočit matici. Hasák vám tak bude držet na místě pevně připravený na použití.

To všechno díky rovnoběžně postaveným čelistem a jejich zubům. Zuby jsou vyrobeny z dvakrát tvrzené legované oceli. Legovaná znamená, že při výrobě byli přidané jiné kovy s nízkým obsahem uhlíku, které zlepšují mechanické vlastnosti. Zuby mají ideální úhel. Díky tomu dosahují hasáky RIDGID silný úchop a bez prokluzu, umožní vynaložit obrovskou sílu. Demonstraci pevnosti úchopu a síly si můžete prohlédnout zde:

hasak RIDGID
hasák 1
hasák 2

Nepřekonatelný hasák, který ocení i synové a vnuci. Pro jeho nepřekonatelné vlastnosti poskytuje RIDGID doživotní záruku. Hasáky jsou opravitelné a je možné zabezpečit všechny náhradní díly hasáku. V nabídce hasáků najdete i modely na různé situace a aplikace v stísněném prostoru anebo mimořádných nárocích. To jsou důvody, proč se můžete spolehnout na kvalitu a komfort hasáků RIDGID při vaší práci.

fulllifewarranty


Rozsáhlou nabídku nepřekonatelných hasáků najdete v kategorii hasáky, kleště a utahovací klíče.