Ridgidtools.cz
darky RIDGID

Jaké problémy v kanalizaci nám připraví koronavirus?

Současná situace je bezpochyby pro řadu firem komplikací a hrozbou, zároveň však pro mnohé představuje příležitost. A té je potřeba se šikovně chopit, například obnovou anebo rozšířením vašeho „arzenálu“ čističek. Připravte se na nápor dopitu, pro čištění potrubí, během a po mimořádné situaci na Slovensku, která je způsobená koronavirem.


Co se děje s kanalizacemi během koronaviru?

Mnohé provozy jsou v těchto dnech zavřeny kvůli nařízením vlády, to klidně může trvat týdny i měsíce. Z tohoto důvodu se všechny odpadní systémy nepoužívají vůbec anebo jen minimálně, což způsobuje, že odpadními trubkami se nepouští žádná voda. To postupem času vede k vyschnutí odpadů a úplnému zatvrdnutí zbytků v potrubích, vedoucích například do lapačů tuků.

Asi si už dokážete představit, co bude následovat, když se opatření proti rozšiřování viru budou uvolňovat, až se postupně úplně zruší a život se vrátí do starých kolejí. Stovky restaurací a podniků po celém Slovensku bude čekat nepříjemné překvapení v podobě ucpaného odpadu.


Zvýšení dopitu po čištění domových přípojek

Rozsáhlá karanténa, na druhé straně, vede ke zvýšenému používání odpadů a kanalizací v obytných částech měst a obcí. Co se nevyhnutně spojuje s nárůstem ucpávání vzpomínaných kanalizačních přípojek.


Připravte se, budou vás potřebovat

Buďte připravení využít tuto příležitost s profesionálními čističkami od RIDGID

Nejlepší volbou pro vás bude vodná tlaková čistička KJ-3100, anebo spirálové čističky. Sortiment spirálových čističek pro domovní rozvody od 30 do 150 mm naleznete zde.



RIDGID K60