Ridgidtools.cz
potrubárske dni v prahe

Elektrický řezák vyladěný do dokonalosti

Který nástroj řadí instalatéři mezi TOP pomocníky? Které nástroje patří mezi ty, co nejvíce zlepšují kvalitu a šetří čas? Ti produktivní profíci, kteří mají dost práce a dělají slušné zakázky říkají nejčastěji o lisovačkách, kvalitních závitořezech a o elektrických řezácích. Podívejme se, díky čemuž mají někteří náskok před ostatními.


RIDGID PC 116 Elektrický rezák vyladený do dokonalosti Obr. č. 1 - Elektrický řezák vyladěný do dokonalosti!

Elektrický řezák PC-116 z dílny RIDGID

Tento skvěle odladěný precizní řezák je elektrickou variantou ručních řezáků, které fungují na principu odvalování materiálu řezným kolečkem. Takové řezání zajišťuje kolmý řez a hrana trouby je optimálně připravena k dalšímu zpracování lisováním, řezáním závitů, pájením nebo svařováním. Beztřískový řez je ideální s ohledem na nežádoucí znečištění spojů, vnitřku instalovaných potrubí, ale i pracoviště. Řezák je dobře přenosný a slouží v terénu k montáži iv malé dílně či ve výrobní hale.

Materiály trubek a rozsah dimenzí

Ridgid PC-116 je vhodný pro řezání tvrdých nerezových trubek, měkké oceli, uhlíkové oceli, plastových trubek, mědi, hliníku, vícevrstvých trubek AL-PEX i dalších materiálů.Rozsah řezání je od 12mm až do 116mm (½ ”- 4 ½”)

RIDGID PC116 Elektrický rezák

Konštrukce

Robustní provedení, kvalitní pohon, kompaktní rozměry ale také důmyslný mechanismus, to je typické pro nářadí Ridgid. Řezné kolečko je umístěno mezi dvěma podpěrnými válečky, které zajišťují, aby obě trubky po odříznutí zůstaly stabilně v původní pozici v řezáku. Žádné létající kusy!


Provoz

Otáčení trouby při řezání zajišťují válce. Pohon pomocí válců je velkou výhodou, neboť šetří opotřebení řezného kolečka, jehož úkolem je jen kolmé a přesné odříznutí trouby. Pohon spouštíte nožním spínačem a řezák utahujete otáčením vřetena rukou.

Rychlé přestavení velikosti

K rychlému otevření řezáku ik uchopení trouby skvěle využijete rychloposuv. Jemný posuv a přítlak řezného kolečka zajišťuje otáčení vřetena (červená rukojeť). Ovládání upínání a rychloposuvu jsou umístěny nahoře. To vám umožňuje pohodlně řezat kdekoli na stavbě, v dílně i v poloze na zemi bez nutnosti umístění na stole či na stojanu.

Řezné kolečko a jeho výměna

K řezáku jsou dodávána dvě řezná kolečka. Jedno použijete k řezání plastů, mědi a plasthliníku, a to druhé k řezání uhlíkové oceli, měkké oceli nebo nerezových trubek. Řezné kolečko se mění jednoduše, rychle a bez jakýchkoli dalších nástrojů.

Kompaktní tělo a skvělá rukojeť pro snadný transport

Ridgid PC-116 je pevný a kompaktní řezák, ale relativně lehký (14 kg). Výška celého stroje po zasunutí vřetena je méně než 40 cm. Umíte ho rychle sbalit a nezabere moc místa v autě. Díky pevné rukojeti je dobře přenosný.

RIDGID PC-116 Elektrický rezák
Obr. č. 5 - Kompaktní tělo a skvělá rukojeť pro snadný transport
RIDGID PC-116 Elektrický rezák
Obr. č. 6 - Kompaktní tělo a skvělá rukojeť pro snadný transport


Detaily a vychytávky, které oceníte:

  • Měřicí pásmo je umístěno při pozici trouby, ideální pro rychlé zaměření.
  • Odhrotovač jako volitelné příslušenství se napájí z boční strany na válec, pro dokonalé opracování odříznutých trubek.
  • Nožní bezpečnostní spínač zaručuje bezpečnost v kolizních situacích a volné ruce pro práci.
  • Prostor pro namotání napájecího kabelu a nožního spínače oceníte při transportu.

Nožný pedál PC116
Obr. č. 2 - Nožní pedál RIDGID PC116
Meriace pásmo PC116
Obr. č. 3 - Měřicí pásmo RIDGID PC116
Priestor na kábel PC116
Obr. č. 4 - Prostor pro kabel RIDGID PC116


Všechny vlastnosti a konstrukční prvky řezáku Ridgid PC-116 jej dělají multifunkčním, efektivním nástrojem. Pro jeho univerzálnost a kompaktnost se hodí pro každého instalatéra, potrubáře či zámečníku. Je předurčen být věrným společníkem při občasném nebo častém řezání trubek.

Cena a skutečná hodnota

Cena Ridgid PC-116 se dvěma kolečky a příslušenstvím je kolem 1 100 € bez DPH. Jeho skutečná hodnota je ale v ušetřeném čase, usnadněné námaze a precizní práci. Je známo, že produktivita práce se zvyšuje v důsledku dokonalejších technologií a vyšších pracovních dovedností.

Jak rychle je tedy investice do PC-116 pro Vás návratná?

To zjistěte sami. Požádejte nás o jeho předvedení, nebo si jej zapůjčte na krátkou dobu, abyste si byli svou investicí jisti.

Zaujal vás model PC116? Potřebujete vyskládat set is příslušenstvími? Nebo hledáte mechanický model? Oslovte nás a rádi vám poradíme s výběrem. Volejte na +420 774 043 048 nebo pište na info@antprofitools.cz

RIDGID PC-116 Elektrický rezák Obr. č. 7 - RIDGID Elektrický řezák PC 116 (Síť 230V) • NOVINKA
RIDGID PC-116 Elektrický rezákObr. č. 8 - RIDGID Elektrický řezák PC 116 na Cu-Inox a plast (Síť 230V)
RIDGID PC-116 Elektrický rezák

Obr. č. 9 - Vše v jednom balení: Elektrický řezák, nožní pedál, stojan, odhrotovač
ant inštalatérske a potrubárske náradie

Kontaktujte nás

Autorizovaný distributor ant PROFITOOLS s.r.o. - Kontaktujte nás a poradíme Vám s výběrem instalatérského nářadí a potrubního nářadí

ant PROFITOOLS s.r.o.
Potrubářské a instalatérské nářadí


Příkop, 602 00 Brno
+420 774 043 048
info@antprofitools.cz

E-mail Facebook Instagram Linked In